Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Szkolenie dla pszczelarzy za nami

Dnia 16 czerwca 2024 roku odbyło się szkolenie dla pszczelarzy w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk Pszczelarskich – „Choroby Pszczół i Czerwiu” w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Wydarzenie miało na celu edukację pszczelarzy na temat chorób pszczół i czerwiu oraz zaprezentowanie najlepszych praktyk w zakresie zapobiegania i leczenia tych schorzeń.
Otwarcia spotkania dokonała Pani Justyna Nowicka z Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia “Dziedzictwo i Rozwój”, a następnie głos zabrał Pan Piotr Smolarczyk z Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej. Następnie krótkiego wprowadzenia do szkolenia dokonał Pan Krzysztof Zaniewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Następnie wykład na temat chorób poprowadziła Pani dr Anna Gajda, Kierownik Katedry Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej oraz Kierownik Pracowni Chorób Owadów Użytkowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony pszczelarzy oraz osób związanych z branżą pszczelarską. Podczas prezentacji pani Gajda omówiła najczęstsze choroby, które dotykają pszczoły i czerw, wskazując na sposoby zapobiegania oraz leczenia. Dzięki wiedzy przekazanej podczas prelekcji, uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, co zapewne przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i kondycji pszczół w regionie Mazowsza.
Po interesujących prelekcjach odbył się poczęstunek, podczas którego uczestnicy mogli spróbować lokalnych i tradycyjnych produktów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Zagożdżonki z Januszna.
Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 4 =