flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

2.jpg

Konferencja podsumowująca wdrażanie LSR w latach 2014-2020 za nami

IMG 2610

logotypy prow

 

W niedzielę, 10.09.2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w Jastrzębi, odbyła się konferencja pod nazwą „LGD – sukcesy, wyzwania, perspektywy”. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania efektów wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2014-2020 na terenie działania Lokalnej Grupy Działania (LGD) Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój”, przedstawienia przykładów projektów realizowanych przez naszych beneficjentów oraz roli i znaczenia Kół Gospodyń Wiejskich w rozwoju lokalnym. W spotkaniu wzięło udział prawie 70 osób - przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia, przedstawicieli gmin członkowskich LGD, beneficjentów działań, Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji pozarządowych.

 

Przybyłych na spotkanie uczestników powitała Iwona Sałek – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”, która w krótkim wystąpieniu przybliżyła zebranym ideę wdrażania podejścia Leader w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w LGD „Dziedzictwo i Rozwój”. Następnie głos zabrała pracownica biura LGD- Justyna Nowicka, która przedstawiła zebranym prezentację na temat Funkcjonowania LGD „Dziedzictwo i Rozwój” oraz wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju. Poza tym, o dobrych praktykach, sukcesach, jak również problemach związanych z wdrażaniem Lokalnej Strategii Rozwoju i realizacji poszczególnych projektów mówili beneficjenci poddziałania 19.2: Wojciech Ćwierz- Wójt Gminy Jastrzębia, Bogusława Jaworska- przedsiębiorca z terenu Gminy Zwoleń oraz Ewa Czyżewska z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrownicy „Ostrowiczanki”.

W drugiej części konferencji przybyli mieli okazję uczestniczyć w „Spotkaniu z Gospodynią” w ramach którego poruszyliśmy tematy ważne dla lokalnej społeczności.

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w warsztacie ”KGW- ambitna sprawa”, w ramach którego Alina Kuźmina z Fundacji Polska Gospodyni przybliżyła przedstawicielom kół możliwości aktywizacji własnej społeczności, sposoby pozyskiwania funduszy, w tym funduszy europejskich oraz zachęcała do brania udziału w konkursach i projektach, służącym ważnym celom społecznym.

Natomiast Anna Markowska, fizjoterapeutka uroginekologiczna, w ramach wykładu „Zdrowa gospodyni. Co każda kobieta wiedzieć powinna” tłumaczyła, jak powinniśmy dbać  o mięśnie dna miednicy. Podkreślając, że codzienne czynności, takie jak podnoszenie ciężarów, postawa w pozycji stojącej czy siedzącej, korzystanie z toalety, a także aktywność fizyczna oraz ćwiczenia mają ogromny wpływ na kondycję mięśni, które z kolei wpływają na ogólną kondycję i zdrowie człowieka.

Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty kulinarne z Katarzyną Kosmalą „Gospodyni gotuje”, podczas których mogliśmy nauczyć się aranżacji potraw zaserwowanych w wydaniu: tradycyjnym, nowoczesnym, sezonowym oraz okolicznościowym. Uczestnicy przekonali się, że dzięki zastosowaniu kilku bardzo prostych technik, nawet najprostsze danie będzie zachwycało nieszablonowym wyglądem i smakiem, gdzie występuje swoista gra kolorów, tekstur i kształtów.

Aktywna formuła konferencji okazała się dla uczestniczek atrakcyjna, a przekaz spotkania jasny i oczywisty: dbamy o zdrowie, jesteśmy aktywni, działamy, lubimy się spotykać przy wspólnym stole, lubimy poznawać nowe, ale też dzielić się wiedzą, doświadczeniem, tradycją.

Wszystkim uczestnikom konferencji serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo.

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Mar 2024
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.
  

Mapa

Zrzut ekranu 2021 07 13 o 11.35.04