flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

91.jpg
Informacja !!!
Z przyjemnością informujemy, że wszystkie bilety na koncert „Niemen- Moja Ojczyzna” zostały rozdyspo...

Czytaj więcej

Nabór wniosków w zakresie rozwijania działalności gospodarczej
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” informuje o możliwości składania wnios...

Czytaj więcej

Ćwiczenia ruchowe - Czas start ….
W dniu 2 października br. wystartowała II edycja zajęć rytmiczno- ruchowych, których organizatorem i...

Czytaj więcej

Carving już za nami!
LGD Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w Zwoleniu w minioną sobotę 05 października gościło na swo...

Czytaj więcej

Informacja !!!
Nabór wniosków w zakresie rozwijania działalności gospodarczej
Ćwiczenia ruchowe - Czas start ….
Carving już za nami!

Carving już za nami!

IMG 3076LGD Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w Zwoleniu w minioną sobotę 05 października gościło na swoich warsztatach pana Dominika Skałbania – mistrza carvingu. Celem spotkania było zachęcanie do nabywania nowych umiejętności manualnych, integracja mieszkańców oraz propagowanie czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym obszaru. Wszystkie Panie przywitała pracownica biura – Pani Iwona Sałek, która opowiedziała krótko o działalności stowarzyszenia i funduszach PROW.

Następnie Prowadzący wprowadził przybyłe panie w świat „sztuki carvingu” – rzeźbienia w owocach i warzywach, dziedziny wywodzącej się z Dalekiego Wschodu. Obecnie uznawana jest za nietypowy element sztuki kulinarnej, coraz bardziej propagowany na całym świecie. Słuchając instrukcji, wszyscy przygotowali sobie stanowiska i narzędzia do pracy. Pan Dominik podkreślał, aby obserwować najpierw wykonanie przez niego, a następnie przystępować do samodzielnej pracy, gdyż wskazówki były bardzo celne i ... konieczne. Przy pomocy precyzyjnych narzędzi uczestniczki w skupieniu wykonywały dekorowanie: jabłek, pomarańczy, melonów, cukinii, papryczek chili, batatów. Należy podkreślić, że pomoc instruktora była nieoceniona. Wszystkim po kolei tłumaczył i pokazywał indywidualnie, jak praktycznie wycinać owoce miękkie. Wymaga to na pewno cierpliwości i uwagi. Wszystkie wskazówki były bardzo celne. Dzięki nim panie będą mogły artystycznie przygotować dekoracje potraw i stołu. Każda mama, siostra, córka czy babcia, będzie mogła pochwalić się kolejnymi umiejętnościami. Poznając tajniki „sztuki” carvingu, wiemy, że zostaną wykorzystane przy najbliższych nadarzających się okazjach. Zajęcia można uznać za wyjątkowe, pod kątem pomysłowości, formy, a także atmosfery przy wykonywaniu przepięknych dekoracji. Dziękujemy wszystkim paniom, które znalazły wolny czas, aby wraz z nami czynnie uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu, którego organizatorem było Stowarzyszenie.

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Paz 2019
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.