flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

91.jpg
Zawody wędkarskie z LGD "Dziedzictwo i Rozwój"
STOWARZYSZENIE „DZIEDZICTWO I ROZWÓJ” ZAPRASZA na ZAWODY WĘDKARSKIE Z LGD „DZIEDZICTWO I ROZWÓJ...

Czytaj więcej

Szkolenie - zasady pisania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2
Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój” zaprasza na bezpłatne szkolenia nt. zasad pisania wniosków o ...

Czytaj więcej

Kierunek zdrowie - nordic walking
Prawdziwie letniej pogody oraz urokliwych widoków - tego na pewno nie brakowało podczas marszu z ki...

Czytaj więcej

Posiedzenie Rady Stowarzyszenia
Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zaprasza Członków Rady Stowarzyszenia na posiedzenie Rady w ce...

Czytaj więcej

Zawody wędkarskie z LGD "Dziedzictwo i Rozwój"
Szkolenie - zasady pisania wniosków o przyznanie pomocy...
Kierunek zdrowie - nordic walking
Posiedzenie Rady Stowarzyszenia

„Aktywny weekend w kajaku”

IMG 4094W minioną niedzielę 21 lipca 2019 r. Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zorganizowało dla chętnych mieszkańców z terenu działania LGD - Spływ kajakowy pn. „Aktywny weekend w kajaku”. Trasa Las Dębowy – Kazimierz Dolny – liczyła około 20 km Wisłą. Jest to odcinek o charakterze nieuregulowanej rzeki nizinnej. Wydarzenie ujęte w Planie komunikacji na rok 2019 cieszyło się niemałym zainteresowaniem.

Grupa 18 uczestników – po dotarciu na miejsce startowe wysłuchała instrukcji technicznych współorganizatora pana Piotra Pakuły, właściciela firmy „Dwa żywioły”, miłośnika turystyki wodnej. Obecni ratownicy również przypomnieli zasady, jakimi należy się kierować w trakcie płynięcia, zgłaszania wszelkich niepokojących sytuacji. Ratownicy podczas spływu byli obecni cały czas, dzięki temu uczestniczy mieli pełne poczucie bezpieczeństwa.
Na początku w towarzystwie chmur, kajakarze wyruszyli w trasę. Cała grupa była bardzo zdyscyplinowana, a nastroje dopisywały wszystkim parom w kajakach. Dla niektórych był to pierwszy raz, wobec czego towarzyszył im niepokój, dla innych super wypoczynek, ponieważ nie na co dzień zdarza się wiosłować i sprawdzać swoje umiejętności fizyczne. Wolni od obowiązków, pracy wykorzystali piękne tereny województwa lubelskiego. Kontakt z naturą daje możliwość odpoczynku psychicznego, z daleka od szumu miasta i hałasu. Po drodze - odpoczywając na wyspach, delektując się wychodzącym pięknym słońcem, opalając się i wykorzystując piękną pogodę, wszyscy „ładowali baterie”, przyglądając się miastu z perspektywy wody. Przełom Wisły osiąga swój najwęższy i najgłębszy, a zarazem najbardziej malowniczy punkt w okolicach miejsca docelowego naszej grupy - Kazimierza Dolnego.
Wszyscy uczestnicy dotarli do celu: miejsca już przygotowanego na odpoczynek po prawie czterogodzinnym wysiłku. Organizator przygotował dla wszystkich poczęstunek w postaci grilla. W miłej, rodzinnej atmosferze, każdy z uczestników z chęcią usiadł i odpoczął. Humory nadal dopisywały, nie zostały popsute nawet przez chwilową ulewę.
Takie „Zdrowe” inicjatywy są wpierane na terenie LGD, łączą pokolenia i choć na krótki czas pozwalają oderwać się od codziennych obowiązków, schować telefony i inne urządzenia multimedialne, wykorzystać czas wakacji, weekendu, na obcowanie z przyrodą i integrację wśród lokalnej społeczności.

Wydarzenie to potwierdziło przekonanie, że takie wydarzenia warte są kontynuowania. Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” dziękuje wszystkim uczestnikom za aktywny udział!!!
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej oraz fb.

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Wrz 2020
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.