flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

losowe-maki.jpg
Pismo z Ministerstwa Rolnictwa - ważne informacje dla Beneficjentów
Szanowni Państwo,
poniżej znajduje się pismo z Ministerstwa Rolnictwa z odpowiedziam...

Czytaj więcej

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY TRYBU KONKURENCYJNEGO W RAMACH PROW 2014 - 2020
Poniżej znajduje się link do komunikatu dotyczącego konkurencyjnego trybu wyboru. 

Czytaj więcej

#ratujmykażdyoddech
Fundacja follow Me oraz Związek Przedsiębiorców dla Biznesu w porozumieniu z Samorządem Zwoleńskim i...

Czytaj więcej

Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” realizuje projekt F2F-Trust
Pismo z Ministerstwa Rolnictwa - ważne informacje dla...
KOMUNIKAT DOTYCZĄCY TRYBU KONKURENCYJNEGO W RAMACH PROW 2014...
#ratujmykażdyoddech

Relacja z wyjazdu studyjnego

IMG 3898W dniach 12-14 lipca Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w ramach Planu szkoleń – przygotowało dla przedstawicieli zarządu, członków oraz pracowników biura wyjazd studyjny na Podlasie w ramach wymiany dobrych praktyk. Najważniejszym punktem programu była wizyta w LGD Szlak Tatarski, mającej swoją siedzibę w Sokółce.

Ze strony LGD przywitali nas pan Maciej Szczęsnowicz – sekretarz Zarządu, oraz pani Karolina Rokicka – kierownik biura. Wprowadzili nas w charakter wykonywania swojej pracy, gdzie lgd znany jest z wielofunduszowego finansowania, wobec czego mieliśmy możliwość przyjrzeć się i zaobserwować, jak wykorzystują pozyskiwane środki z funduszy europejskich. Generalnie łączy nas wiele w promowaniu dobrych praktyk: zachowanie dziedzictwa kulturowego, rozwój turystyki, ochrony zabytków, budowa i modernizacja infrastruktury lokalnej oraz aktywizacja zawodowa i społeczna mieszkańców obszarów. Podczas wizyty mieliśmy czas przyjrzeć się obiektom zrealizowanym przy dofinansowaniu z PROW i RPO. Mianowicie: Bohoniki: Meczet, tu pani Eugenia opowiadała o religii muzułmanów polskich, ich pochodzeniu i tolerancyjności wobec innych religii, nieopodal „Zajazd u Mahmeda”, w którym każdy z uczestników miał okazję spróbować –regionalnych dań tatarskich, min. rosół z kołdunami, a na zakończenie miejscowość Poczopek, a w niej: Stanica Kresowa, obiekt stadniny w środku pól i lasów przyciągający turystów małych i dużych, będących miłośnikami spędzania czasu wolnego na łonie natury, przyzwyczajonych do tego, że kiedy tylko się tam wjeżdża ginie zasięg i dostęp do mediów internetowych.
Dodatkowo program wyjazdu obejmował zwiedzanie: Muzeum Park Białowieski, Rezerwat Przyrody Białowieży, Nadleśnictwo Krynki, Muzeum Ikon w Supraślu, a także wyjątkowo urokliwy Białystok.
Fantastyczne miejsca, wyjątkowi ludzie. Polecane dla rodzin, i wszystkich, którzy chcą odpocząć od wielkomiejskiego hałasu – Podlasie jest bardzo dobrym pomysłem na wycieczki, podróże, odpoczynek i rekreację. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wyjątkowo spędzony czas!

Galeria zdjęć

 

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Lip 2020
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.