flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

2.jpg
Zapraszamy na zawody wędkarskie!!!
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" zaprasza mieszkańców z terenu swojego ...

Czytaj więcej

Kolejna atrakcja dla miłośników wodnych przygód
W dniu 4 sierpnia 2019 r.  Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" w Zwoleniu zorganizowało dla d...

Czytaj więcej

„Aktywny weekend w kajaku”
W minioną niedzielę 21 lipca 2019 r. Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zorganizowało dla chętnyc...

Czytaj więcej

Relacja z wyjazdu studyjnego
W dniach 12-14 lipca Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w ramach Planu szkoleń – przygotowało dla...

Czytaj więcej

Zapraszamy na zawody wędkarskie!!!
Kolejna atrakcja dla miłośników wodnych przygód
„Aktywny weekend w kajaku”
Relacja z wyjazdu studyjnego

Spotkania informacyjno- konsultacyjne

Zgodnie z planem komunikacji i jego harmonogramem realizacji na rok 2019 Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zorganizowała w ciągu ostatniego miesiąca szereg spotkań informacyjno - konsultacyjnych dla mieszkańców z terenu gmin: Ciepielów, Gózd, Jastrzębia, Jedlnia – Letnisko, Kazanów, Miasto Pionki, Pionki, Policzna, Przyłęk, Tczów, Zwoleń.


Wszystkie zebrania odbyły się w Zwoleniu, w dniach: 30 kwietnia, 07 maja, 08 maja, 24 maja. Spotkania dotyczyły funkcjonowania lokalnej grupy działania, tematu aktywizacji mieszkańców, jak również możliwości ubiegania się o środki finansowe na wsparcie realizacji operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR), w tym: podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej.
Prezes Zarządu Stowarzyszenia oraz pracownice biura przybliżali zebranym specyfikę korzystania z funduszy unijnych dla poszczególnych zakresów tematycznych, w tym główne założenia Lokalnej Strategii Rozwoju, ogólne warunki przyznania pomocy i kryteria wyboru projektów. Mieszkańcy zainteresowani pozyskaniem środków z EFRROW usłyszeli także, z jakimi problemami mogą zetknąć się realizując swoje operacje i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy konstruowaniu wniosku oraz jak istotny jest indywidualny pomysł wnioskodawcy. Osoby uczestniczące w spotkaniu wykazywały duże zainteresowanie i chęć skorzystania z funduszy PROW 2014-2020. Jest szansa, że w planowanych na jesień br. naborach wniosków, do LGD wpłynie wiele ciekawych pomysłów na biznes na obszarze LSR.
Spotkania miały charakter informacyjno- konsultacyjny i posłużyły również do pozyskania opinii mieszkańców nt. aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014 – 2020, a tym samym do dokonania zmian w przedmiotowym dokumencie. Potrzeba aktualizacji LSR wynika przede wszystkim z konieczności dostosowania dokumentu, w tym przede wszystkim jej budżetu i planu działania, do zmian wynikających z możliwości pozyskania przez LGD dodatkowych środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Sie 2019
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.