flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

91.jpg
Informacja !!!
Z przyjemnością informujemy, że wszystkie bilety na koncert „Niemen- Moja Ojczyzna” zostały rozdyspo...

Czytaj więcej

Nabór wniosków w zakresie rozwijania działalności gospodarczej
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” informuje o możliwości składania wnios...

Czytaj więcej

Ćwiczenia ruchowe - Czas start ….
W dniu 2 października br. wystartowała II edycja zajęć rytmiczno- ruchowych, których organizatorem i...

Czytaj więcej

Carving już za nami!
LGD Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w Zwoleniu w minioną sobotę 05 października gościło na swo...

Czytaj więcej

Informacja !!!
Nabór wniosków w zakresie rozwijania działalności gospodarczej
Ćwiczenia ruchowe - Czas start ….
Carving już za nami!

Warsztaty rękodzielnicze - relacja

W niedzielę 31.03 oraz sobotę 06.04 br. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój zorganizowało kolejne warsztaty manualne dla wszystkich chętnych mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (z terenu gmin: Ciepielów, Gózd, Jastrzębia, Jedlnia – Letnisko, Kazanów, Miasto Pionki, Pionki, Policzna, Przyłęk, Tczów, Zwoleń). 

Przed zajęciami, pracownice biura przedstawiły przybyłym uczestnikom, plany stowarzyszenia i propozycje działań aktywizacyjnych, które będą organizowane w najbliższej przyszłości. Zaprosiły także do śledzenia propozycji na stronie internetowej, fb, gdzie na bieżąco podawane są informacje nt. podejmowanych inicjatyw. Ponadto, każdy z uczestników przy okazji spotkania, miał możliwość zapoznania się z informacjami dotyczącymi składania do LGD wniosków o dofinansowanie. Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” ma się czym pochwalić: za wykonane wskaźniki Urząd Marszałkowski przyzna najprawdopodobniej dodatkową pulę środków, o które będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane podjęciem własnej działalności. 

Następnie prowadząca - Maria Ostrowska, współzałożycielka Stowarzyszenia „Aktywni na Targowej” ze Skaryszewa, osoba posiadająca tytuł twórcy ludowego, omówiła w skrócie, jak będą przebiegały zajęcia. Zaprezentowała materiały i ozdoby, opowiedziała o sposobie w jakim Panie będą przygotowywały samodzielnie torby filcowe oraz biżuterię. Każdy mógł wybrać tonacje, kolory materiałów, nici, ozdoby i przystępował do pracy stosując po kolei wskazówki instruktora. Praca pochłonęła wszystkie uczestniczki, a czas minął bardzo szybko, aktywnie i wyjątkowo. Wykonane torby, jak i biżuteria przydadzą się każdej z Pań do wykorzystania na co dzień, podczas zakupów, czy wyjazdów.
LGD ma za zadanie aktywizację społeczności lokalnej poprzez podejmowanie działań zmierzających do rozwoju umiejętności społecznych, personalnych, zdobycia nowych ciekawych doświadczeń, generalnie do poprawy jakości życia na terenach wiejskich. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, pomaga w rozwoju zdolności manualnych, integruje społeczność lokalną realizując zadania wynikające z Planu Komunikacji na rok 2019.

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Paz 2019
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.