flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

9.jpg
Zapraszamy na zawody wędkarskie!!!
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" zaprasza mieszkańców z terenu swojego ...

Czytaj więcej

Kolejna atrakcja dla miłośników wodnych przygód
W dniu 4 sierpnia 2019 r.  Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" w Zwoleniu zorganizowało dla d...

Czytaj więcej

„Aktywny weekend w kajaku”
W minioną niedzielę 21 lipca 2019 r. Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zorganizowało dla chętnyc...

Czytaj więcej

Relacja z wyjazdu studyjnego
W dniach 12-14 lipca Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w ramach Planu szkoleń – przygotowało dla...

Czytaj więcej

Zapraszamy na zawody wędkarskie!!!
Kolejna atrakcja dla miłośników wodnych przygód
„Aktywny weekend w kajaku”
Relacja z wyjazdu studyjnego

„Warsztaty Bożonarodzeniowe” - Relacja

IMG 2953
W ramach realizacji harmonogramu „Planu komunikacji na rok 2018” LGD Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w Zwoleniu w dniach 01 (w świetlicy wiejskiej    w Kłonówku w gm. Gózd) oraz 02 grudnia (w internacie ZSR-T w Zwoleniu), zorganizowało dla wszystkich osób chętnych, zamieszkałych na obszarze objętym   LSR, 5-godzinne warsztaty zdobnicze z zakresu: „Ozdoby Bożonarodzeniowe”.

Dwie grupy 20-osobowe przywitały: Iwona Sałek oraz Aleksandra Maraszkiewicz przedstawiciele „DIR”. W tematykę zajęć wprowadziła pani Maria Ostrowska – współzałożycielka Stowarzyszenia „Aktywni na Targowej”, lokalna artystka miasta Skaryszew. Prelegent - z zaangażowaniem zapoznała uczestników z dziedziną plastyki obrzędowej i wyrobu ozdób świątecznych, opowiadając przy tym, jak tradycje połączone z różnymi formami i środkami, które na co dzień nie są używane, okazują się być bardzo funkcjonalne. Słuchacze przyglądali się wykonywaniu prac. Samodzielnie tworzyli wyjątkowe ozdoby bożonarodzeniowe według własnych umiejętności pod bacznym okiem instruktora. Wykonane dekoracje świąteczne: gwiazdy betlejemskie z papieru, bombki, aniołki, pająki i lalki, zostaną niebawem wykorzystane, jako dekoracje w domach w związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem, niektóre być może posłużą jako wzory do uzupełnienia ozdób choinkowych.
Aktywne spędzenie czasu wolnego z LGD potwierdziło przekonanie, że pomimo iż w dzisiejszych czasach mamy możliwość kupienia wszystkiego w sklepach, warto poświecić grudniowe weekendy na stworzenie świątecznych ozdób wykorzystując tanie i dostępne od ręki materiały. Wtedy właśnie wygląd dekoracji zależy od indywidualnej wizji i pokładów kreatywności.
Stowarzyszenie DiR systematycznie angażuje się w aktywność społeczną skierowaną do wszystkich osób zainteresowanych w określonej płaszczyźnie. Swoim szerokim działaniem stara się zabezpieczyć potrzeby wszechstronnego rozwoju i aktywizacji, czuwa nad zdobyciem nowych umiejętności wśród społeczności lokalnej objętej LSR.
Wszystkim osobom biorącym udział w wydarzeniu – Paniom z KGW z gminy Gózd oraz uczestniczkom zajęć w Zwoleniu, bardzo dziękujemy za poświęcony czas i uwagę!!!!!!!!!!!!

Aleksandra Maraszkiewicz

Relacja fotograficzna

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Sie 2019
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.