flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

2.jpg
Informacja !
Szanowni Państwo,
wszystkich potencjalnych interesantów informujemy, że w dniu 08 grudnia 2018...

Czytaj więcej

„Warsztaty Bożonarodzeniowe” - Relacja

W ramach realizacji harmonogramu „Planu komunikacji na rok 2018” LGD Stow...

Czytaj więcej

Zapraszamy na warsztaty zdobnicze
LGD Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" w Zwoleniu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców LSR ...

Czytaj więcej

Kolejne wykłady z zakresu ochrony środowiska za nami !!!
W piątek 26 października br. odbyły się kolejne zajęcia z cyklu wykładów pn. „Ochrona środowiska i z...

Czytaj więcej

Informacja !
„Warsztaty Bożonarodzeniowe” - Relacja
Zapraszamy na warsztaty zdobnicze
Kolejne wykłady z zakresu ochrony środowiska za nami...

„Warsztaty Bożonarodzeniowe” - Relacja

IMG 2953
W ramach realizacji harmonogramu „Planu komunikacji na rok 2018” LGD Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w Zwoleniu w dniach 01 (w świetlicy wiejskiej    w Kłonówku w gm. Gózd) oraz 02 grudnia (w internacie ZSR-T w Zwoleniu), zorganizowało dla wszystkich osób chętnych, zamieszkałych na obszarze objętym   LSR, 5-godzinne warsztaty zdobnicze z zakresu: „Ozdoby Bożonarodzeniowe”.

Dwie grupy 20-osobowe przywitały: Iwona Sałek oraz Aleksandra Maraszkiewicz przedstawiciele „DIR”. W tematykę zajęć wprowadziła pani Maria Ostrowska – współzałożycielka Stowarzyszenia „Aktywni na Targowej”, lokalna artystka miasta Skaryszew. Prelegent - z zaangażowaniem zapoznała uczestników z dziedziną plastyki obrzędowej i wyrobu ozdób świątecznych, opowiadając przy tym, jak tradycje połączone z różnymi formami i środkami, które na co dzień nie są używane, okazują się być bardzo funkcjonalne. Słuchacze przyglądali się wykonywaniu prac. Samodzielnie tworzyli wyjątkowe ozdoby bożonarodzeniowe według własnych umiejętności pod bacznym okiem instruktora. Wykonane dekoracje świąteczne: gwiazdy betlejemskie z papieru, bombki, aniołki, pająki i lalki, zostaną niebawem wykorzystane, jako dekoracje w domach w związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem, niektóre być może posłużą jako wzory do uzupełnienia ozdób choinkowych.
Aktywne spędzenie czasu wolnego z LGD potwierdziło przekonanie, że pomimo iż w dzisiejszych czasach mamy możliwość kupienia wszystkiego w sklepach, warto poświecić grudniowe weekendy na stworzenie świątecznych ozdób wykorzystując tanie i dostępne od ręki materiały. Wtedy właśnie wygląd dekoracji zależy od indywidualnej wizji i pokładów kreatywności.
Stowarzyszenie DiR systematycznie angażuje się w aktywność społeczną skierowaną do wszystkich osób zainteresowanych w określonej płaszczyźnie. Swoim szerokim działaniem stara się zabezpieczyć potrzeby wszechstronnego rozwoju i aktywizacji, czuwa nad zdobyciem nowych umiejętności wśród społeczności lokalnej objętej LSR.
Wszystkim osobom biorącym udział w wydarzeniu – Paniom z KGW z gminy Gózd oraz uczestniczkom zajęć w Zwoleniu, bardzo dziękujemy za poświęcony czas i uwagę!!!!!!!!!!!!

Aleksandra Maraszkiewicz

Relacja fotograficzna

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Gru 2018
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.