flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

losowe-maki.jpg
Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek
Na prośbę Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak zamieszczamy poniższą informację:

Czytaj więcej

Posiedzenie Rady Stowarzyszenia
Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zaprasza Członków Rady Stowarzyszenia na posiedzenie w celu ro...

Czytaj więcej

Aktywne Rudki po raz trzeci finalizują projekt FIO Mazowsze Lokalnie
W lipcu br. Grupa Nieformalna Aktywne Rudki na czele z Panią Bożeną Mistygacz we współpracy z LGD St...

Czytaj więcej

Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek
Posiedzenie Rady Stowarzyszenia
Życzenia świąteczne
Aktywne Rudki po raz trzeci finalizują projekt FIO...

Wnioski z prac grupy roboczej w sprawie aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Dziedzictwo i Rozwój”

Zarząd Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój” na posiedzeniu w dniu 12 marca 2018 r. podjął decyzję o konieczności przeprowadzenia procedury aktualizacji LSR oraz jej załączników. Zgodnie z zapisami „Procedury aktualizacji LSR”- załącznika nr 1 do Lokalnej Strategii Rozwoju, przeprowadzono w tej sprawie konsultacje społeczne. Informacja o aktualizowanych zagadnieniach zamieszczona została na stronie www stowarzyszenia. W tym celu opracowana została karta uwag, na której mieszkańcy i osoby zainteresowane miały szansę odnieść się do proponowanych zmian oraz przedstawić nowe zagadnienia do aktualizacji.

Konsultacje w przedmiotowej sprawie trwały od 13 marca do 25 kwietnia br. W związku z tym przeprowadzone zostały 3 spotkania informacyjno- konsultacyjne:
04 kwietnia 2018 r. Ciepielów;
10 kwietnia 2018 r. Sycyna gm. Zwoleń;
25 kwietnia 2018 r. Bartodzieje gm. Tczów.
Udział w nich wzięło 37 osób- zgodnie z założeniami byli to przedstawiciele minimum połowy gmin obszaru LSR.
Dodatkowo do biura LGD wpłynęły sugestie aby zrezygnować z kolejnych badań ankietowych w związku z ewaluacją procesu wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju, ponieważ w tym celu posłużyć się można danymi z ankiet monitorujących postęp realizacji LSR, składanych przez beneficjentów po rozliczeniu operacji.
Grupa robocza w składzie - Zbigniew Buczma (Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”), Iwona Sałek, Justyna Nowicka (pracownice biura LGD), Mariusz Borek (z-ca przewodniczącego Rady Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”), Agnieszka Strzelecka (mieszkaniec obszaru LSR), dokonała analizy zebranych materiałów, po czym naniesiono kolejne zmiany w dokumencie - między innymi w budżecie LSR, ponieważ wcześniej zaproponowane zapisy były niezgodne ze zobowiązaniami określonymi w umowie ramowej.
Propozycje zmian (zaznaczone kolorem czerwonym oraz żółtym wyróżnieniem) Lokalnej Strategii Rozwoju znajdą Państwo poniżej:

Aktualizacja LSR - maj 2018

Formularz uwag do aktualizacji LSR

Zgodnie z „Procedurą aktualizacji LSR” możliwość składania uwag, wniosków i propozycji zmian w zapisach LSR mają wszyscy mieszkańcy naszego obszaru. Wobec powyższego zwracamy się do Państwa z prośbą o zgłaszanie swoich uwag na „Formularzu uwag do aktualizacji LSR” w terminie do dnia 24 maja 2018. do godziny 12.00 do biura Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”, ul. Wojska Polskiego 78, 26-700 Zwoleń lub elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule prosimy wpisać: Konsultacje LSR).

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Sty 2019
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.