flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

9.jpg
Szkolenie - zasady oceniania i wyboru projektów przez LGD
W związku z ogłoszonym naborem wniosków o przyznanie pomocy, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie ...

Czytaj więcej

Szkolenie - ochrona środowiska i zmiany klimatyczne
W piątek 05 października br. odbyły się pierwsze dwa z całego cyklu wykładów pn. Ochrona środowiska ...

Czytaj więcej

Na rybach
Piękna pogoda i wspaniała rekreacja - 6 października 2018 roku, Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój...

Czytaj więcej

„Ochrona środowiska i zmiany klimatyczne” - zapraszamy na szkolenie
Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zaprasza wszystkich mieszkańców obszaru objętego LSR (gminy Ci...

Czytaj więcej

Szkolenie - zasady oceniania i wyboru projektów przez...
Szkolenie - ochrona środowiska i zmiany klimatyczne
Na rybach
„Ochrona środowiska i zmiany klimatyczne” - zapraszamy na...

Niedziela ze zdrowiem - podsumowanie projektu

 DSC0715W ostatnią niedzielę października miało miejsce uroczyste zakończenie projektu „Niedziela ze zdrowiem”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój”. Ponad sto osób zgromadziło się w Zajeździe Fraszka w Sycynie, aby wysłuchać wykładów zaproszonych prelegentów, poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego żywienia i szeroko rozumianej dbałości o zdrowie.


Jako pierwszy wystąpił mgr Paweł Piasek, który zaciekawionym słuchaczom przybliżył swoją historię utraty wagi oraz procesu odkwaszania organizmu.
Następnie podsumowania cyklu prelekcji w lokalnych szkołach i przedszkolach dokonała dietetyk - Pani Joanna Sztobryn. W swojej prezentacji mówiła ona o zmienionej w 2016 r. przez Instytut Żywności i Żywienia piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, prawidłowych wyborach żywieniowych i roli ruchu w codziennym życiu. Poruszony został również istotny problem zaburzeń odżywania u dzieci i młodzieży.
Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się wykłady pediatry Renaty Tomikowskiej, znanej i lubianej lekarki, która mówiła o nawykach żywieniowych w odniesieniu do prawidłowego rozwoju małego człowieka, a także o niepokojącym zjawisku postępującej epidemii otyłości u dzieci w Polsce; oraz kardiolog Moniki Lipiec, mówiącej o roli żywienia w chorobach serca i układu krążenia, w tym o diecie DASH.
Jako ostatnia wystąpiła fizjoterapeutka Izabela Becher, która oprócz ciekawej prezentacji na temat- Błędy w odżywianiu a aktywność fizyczna, przygotowała również pokaz prostych ćwiczeń, idealnych do wykonania w domu przez osoby w każdym wieku.
Oprócz tego podczas „Niedzieli ze zdrowiem” wszyscy chętni mogli dokonać bezpłatnego pomiaru składu masy ciała, komputerowej analizy skóry, a także skorzystać z profesjonalnych porad dietetyka (Katarzyna Dygas ) oraz kosmetyczki (Natalia Bańcerowska), w tym także dobrać kosmetyki i suplementację do swoich indywidualnych potrzeb.
W przerwie, na wszystkich uczestników czekał pyszny i zdrowy poczęstunek oraz serwis kawowy.
Tak duże zainteresowanie wydarzeniem świadczy o coraz większej świadomości naszego społeczeństwa w kwestii zdrowia i dbałości o nie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w „Niedzieli ze zdrowiem”. Była to nie pierwsza i na pewno nie ostatnia inicjatywa tego typu, organizowana przez nasze LGD.
Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Paz 2018
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.