flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

9.jpg
Ankieta monitorująca postęp realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju
Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zobligowane jest do bieżącego monitorowania osiąganych wskaźni...

Czytaj więcej

Zaproszenie na warsztat refleksyjny
W związku ze zobowiązaniem LGD do przeprowadzania każdego roku ewaluacji wewnętrznej z realizac...

Czytaj więcej

Projekt NIE! DLA WYKLUCZENIA
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie NIE! DLA WYKLUCZENIA.

Czytaj więcej

MIkołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
W sobotę, 16 grudnia 2017 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar LGD ...

Czytaj więcej

Ankieta monitorująca postęp realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju
Zaproszenie na warsztat refleksyjny
Projekt NIE! DLA WYKLUCZENIA
MIkołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Szkolenia dla beneficjentów

DSC 0465
Pracownicy Biura Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój” w ubiegły wtorek tj. 19 września 2017 r. spotkali się z mieszkańcami obszaru LSR. Ze względu na rozpoczynające się nabory wniosków w ramach podejmowania działalności gospodarczej oraz infrastruktury społecznej, mieliśmy przyjemność przeprowadzić spotkanie informacyjne oraz szkolenie dla potencjalnych beneficjentów.


Na szkoleniu zorganizowanym w internacie Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu, w godzinach porannych, zjawili się przedstawiciele jednostek sektora finansów publicznych z obszaru objętego LSR. Podczas spotkania przekazane zostały informacje dotyczące stanu wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju, podstawowych zasad przyznawania pomocy finansowej, wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków oraz zgodności celów projektu z lokalnymi kryteriami wyboru. Pracownicy biura LGD skupili się również na przekazaniu informacji na temat warunków rozliczania środków finansowych pozyskanych w ramach zakresu tematycznego: Infrastruktura turystyczna, kulturalna i rekreacyjna. Szkolenie zakończyło się owocną dyskusją.
Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach planu komunikacji na rok 2017, było spotkanie informacyjne na temat zasad oceniania i wyboru projektów przez LGD w ramach zakresu tematycznego: Podejmowanie działalności gospodarczej. Podczas popołudniowego spotkania mieszkańcy zainteresowani założeniem wniosku o przyznanie pomocy zostali zapoznani z warunkami aplikacyjnymi i procedurą wyboru projektów oraz mieli możliwość sprawdzenia czy pomysły na przyszły biznes będzie realizował założenia Lokalnej Strategii Rozwoju. Przybyli zostali zapoznani z dokładną ścieżką, którą przechodzić będą wnioski składane do LGD w ramach „Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” - od oceny wstępnej, poprzez ocenę zgodności z LSR w tym z warunkami przyznania pomocy określonymi w PROW 2014-2020, aż do oceny zgodności z lokalnymi kryteriami. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i z entuzjazmem dokonywali notatek na otrzymanych materiałach. Można przypuszczać, że przełoży się to na dobrze przygotowaną dokumentację aplikacyjną.
Przypominamy, że termin składania wniosków upływa:
- w dniu 05 października 20174 r. o godzinie 14:00 w ramach zakresu Infrastruktura turystyczna, kulturalna i rekreacyjna;
- w dniu 06 października 2017 r. o godz. 14:00 w ramach zakresu Podejmowanie działalności gospodarczej.
Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zaprasza potencjalnych wnioskodawców, przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy, na indywidualne, bezpłatne konsultacje do biura LGD.

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Lut 2018
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.