flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

91.jpg

„Aktywny weekend w kajaku”

IMG 4094W minioną niedzielę 21 lipca 2019 r. Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zorganizowało dla chętnych mieszkańców z terenu działania LGD - Spływ kajakowy pn. „Aktywny weekend w kajaku”. Trasa Las Dębowy – Kazimierz Dolny – liczyła około 20 km Wisłą. Jest to odcinek o charakterze nieuregulowanej rzeki nizinnej. Wydarzenie ujęte w Planie komunikacji na rok 2019 cieszyło się niemałym zainteresowaniem.

Grupa 18 uczestników – po dotarciu na miejsce startowe wysłuchała instrukcji technicznych współorganizatora pana Piotra Pakuły, właściciela firmy „Dwa żywioły”, miłośnika turystyki wodnej. Obecni ratownicy również przypomnieli zasady, jakimi należy się kierować w trakcie płynięcia, zgłaszania wszelkich niepokojących sytuacji. Ratownicy podczas spływu byli obecni cały czas, dzięki temu uczestniczy mieli pełne poczucie bezpieczeństwa.
Na początku w towarzystwie chmur, kajakarze wyruszyli w trasę. Cała grupa była bardzo zdyscyplinowana, a nastroje dopisywały wszystkim parom w kajakach. Dla niektórych był to pierwszy raz, wobec czego towarzyszył im niepokój, dla innych super wypoczynek, ponieważ nie na co dzień zdarza się wiosłować i sprawdzać swoje umiejętności fizyczne. Wolni od obowiązków, pracy wykorzystali piękne tereny województwa lubelskiego. Kontakt z naturą daje możliwość odpoczynku psychicznego, z daleka od szumu miasta i hałasu. Po drodze - odpoczywając na wyspach, delektując się wychodzącym pięknym słońcem, opalając się i wykorzystując piękną pogodę, wszyscy „ładowali baterie”, przyglądając się miastu z perspektywy wody. Przełom Wisły osiąga swój najwęższy i najgłębszy, a zarazem najbardziej malowniczy punkt w okolicach miejsca docelowego naszej grupy - Kazimierza Dolnego.
Wszyscy uczestnicy dotarli do celu: miejsca już przygotowanego na odpoczynek po prawie czterogodzinnym wysiłku. Organizator przygotował dla wszystkich poczęstunek w postaci grilla. W miłej, rodzinnej atmosferze, każdy z uczestników z chęcią usiadł i odpoczął. Humory nadal dopisywały, nie zostały popsute nawet przez chwilową ulewę.
Takie „Zdrowe” inicjatywy są wpierane na terenie LGD, łączą pokolenia i choć na krótki czas pozwalają oderwać się od codziennych obowiązków, schować telefony i inne urządzenia multimedialne, wykorzystać czas wakacji, weekendu, na obcowanie z przyrodą i integrację wśród lokalnej społeczności.

Wydarzenie to potwierdziło przekonanie, że takie wydarzenia warte są kontynuowania. Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” dziękuje wszystkim uczestnikom za aktywny udział!!!
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej oraz fb.

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Lut 2020
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.